iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Wyróżnienia dla uczniów i szkół w konkursie o tematyce OZE

Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs pn. Cztery pory roku z OZE. Autorzy najlepszych prac z subregionu kaliskiego otrzymali nagrody.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. 11. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV - VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII - VIII wykonali prace w formie kalendarza na 2024 rok. Tematyką prac wykonanych w różnych technikach były odnawialne źródła energii.

- Konkurs „Cztery Pory Roku z OZE” to pierwszy krok do zaszczepienia w młodych ludziach idei przyszłości bazującej na poszanowaniu zasobów ziemi i produkcji energii wolnej od zanieczyszczeń. Wzrost świadomości z zakresu wykorzystania alternatywnych źródeł energii to najlepsza inwestycja do wychowania wielu specjalistów wiążących swoją ścieżkę zawodową z odnawialnymi źródłami energii. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizując konkurs oprócz zainteresowania tematyka ekologiczną dzieci i młodzieży daje także możliwość wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych - mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 37 prac, a uczniowie z klas VII-VIII 14 prac. Prace przesłane w ramach konkursu zostały ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Łączna wartość nagród, przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół z subregionu kaliskiego wynosi około 16 tys. zł.

 

W subregionie kaliskim w grupie klas IV-VI wyłoniono:

 • I miejsce – Eliza Krząstek, Szkoła Podstawowa im. Ewerysta Estkowskiego w Mikstacie,
 • II miejsce – Wiktoria Krakowska, Szkoła Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie,
 • III miejsce – Marta Grzelak, Szkoła Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie,
 • wyróżnienie – Adam Inerowicz, Szkoła Podstawowa im. Ewerysta Estkowskiego w Mikstacie.

Uczniowie klas VII-VIII nagrodzeni przez kapitułę konkursową:

 • I miejsce – Nikola Marszałek, Szkoła Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach,
 • II miejsce – Magdaleny Błaszczyk, Szkoła Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu,
 • III miejsce – Zofia Potaśniczak, Szkoła Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce,
 • wyróżnienie – Jakuba Szymaszkiewicza, Szkoła Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce.

 

Ponadto Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody pieniężne w obydwóch konkursach dla szkół z której pochodzi dany laureat, o wartości:

 • 1500 zł dla szkoły w Mikstacie i Benicach,

 • 1000 zł dla szkoły w Kaliszu i Świnkowie,

 • 500 zł dla szkoły w Skarszewie i Sobótce.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI