iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Wyremontują kilometr Kaliskiej

Inwestycja pochłonie niemal 2 mln 200 tys. zł.
Była szansa, by remont niemal kilometrowego odcinka ulicy Kaliskiej w Ostrowie Wlkp., otrzymał wsparcie ze środków budżetu państwa. Niestety wniosek na dotację z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dwukrotnie przepadł podczas jego oceny, czego przy nadarzającej się okazji, nie omieszkała wygarnąć "rządzącym" prezydent miasta.  
 
- Podczas wizyty wojewody wielkopolskiego w Ostrowie Wlkp. zwróciłam uprzejmie uwagę na nasze inwestycje drogowe oraz na to, że Ostrów Wlkp. trzykrotnie w ramach RFRD nie otrzymał wsparcia rządowego i że mam nadzieje, iż przy kolejnych projektach zostaniemy dostrzeżeni i zakwalifikowani, bo nasze wnioski absolutnie spełniają wszelkie kryteria formalne i merytoryczne - zapewniała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.
 
W takiej sytuacji ostrowscy samorządowcy, do wcześniej zabezpieczonej w budżecie kwoty 1 mln 300 tys. zł, dołożyli kolejne 1 mln 400 tys. zł. 
 
- Jest to jeden z największych projektów drogowych realizowanych w tym roku. (...) Ulica Kaliska jest jedną z głównych ulic w mieście. To ulica tranzytowa, która ma swoje komunikacyjne znaczenie, więc chcemy, by została zrealizowana i stała się bezpieczna - przekonywała prezydent Ostrowa Wlkp. 
 
Zaś zgodnie z planem wyremontowany ma zostać odcinek Kaliskiej od Harcerskiej w kierunku Nowej Kępy wraz z przebudową skrzyżowań z Limanowskiego i Piłsudskiego oraz z Grabowską. Pracami modernizacyjnymi zajmie się firma "Wiktor" z Latowic, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. 
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również