iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Wyremontowali 30 pustostanów w Ostrowie Wielkopolskim

2019-09-13 11:09:00

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej remontuje pustostany. Pozwala to wynająć odzyskane mieszkania nowym lokatorom.

Spółka MZGM, w miarę możliwości finansowych, stara się wykonywać remonty pustostanów lokali mieszkalnych do nowego zasiedlenia. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków lokale, które udaje się odzyskać od poprzednich właścicieli są w bardzo złym stanie technicznym i wizualnym, a  często są one wręcz zdewastowane. W związku z tym, aby móc przekazać odzyskane lokale do ponownego zasiedlenia, niezbędne jest wykonanie w  nich generalnych, bardzo kosztownych remontów.

- Zakres prac remontowych jest bardzo rozbudowany i zależny od stanu danego lokalu. Niemniej jednak, w każdym lokalu remont jest niezbędny począwszy od  drobnych prac, jakimi są: malowanie ścian, sufitów, czy wymiana podłóg, po wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż nowych urządzeń sanitarnych, czy nawet wymianę stolarki okiennej - podkreśla Zenon Musialski, prezes MZGM.

W części odzyskanych lokali zamontowane są stałopalne piece węglowe. Spółka przystosowując lokal do ponownego zasiedlenia stara się wykonać nową instalację centralnego ogrzewania wraz z jednoczesnym podłączeniem jej do ciepłociągu miejskiego należącego do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. To nie wszystko.

- Mając na uwadze wygodę przyszłych mieszkańców, spółka, w ramach prowadzonych prac remontowych, jeśli pozwalają na to możliwości techniczno-metrażowe, stara się w odzyskanych lokalach, które nie są wyposażone w indywidualne sanitariaty, wydzielać pomieszczenia z przeznaczeniem na łazienki - mówi Zenon Musialski.

Jednym z obowiązków Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej jest potrzeba przystosowania lokali do zasiedlenia w celu zrealizowania listy osób uprawnionych do zawarcia umowy na lokale komunalne. Spółka w bieżącym roku kalendarzowym wyremontowała ponad 30 pustostanów zarówno w standardzie komunalnym, jak i socjalnym. Łączny koszt wykonanych prac remontowych w 2019 roku wynosi obecnie ponad 350 tysięcy złotych.

MZGM stara się zlecać remont podmiotom zewnętrznym tylko w części, której nie są w stanie wykonać pracownicy spółki.

- Umożliwia to optymalizację kosztów wydatkowanych z budżetu spółki na remont lokali, co skutkuje możliwością wykonania większej ilości remontów substancji mieszkaniowej w ramach posiadanych środków finansowych – dodaje prezes MZGM.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl