iOstrowWlkp.pl reklamy
Edukacja

Wyrecytowali "Pana Tadeusza"

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Troje uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim zostało wyróżnionych w konkursie recytatorskim #PanTadeusz organizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Teatrem Miejskim w Lesznie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Podsumowanie konkursu odbyło się 13 grudnia 2021 r. Reprezentacja szkoły w składzie: Oliwia Dostatnia, Olga Sroka i Jakub Śmiechowski, jako laureaci półfinału przeprowadzonego w październiku przez Ośrodek Doskonalenia w Kaliszu, wzięli udział w finałowych zmaganiach konkursu recytatorskiego #PanTadeusz w Lesznie, prezentując wybrane przez siebie fragmenty epopei Adama Mickiewicza. Ich doskonałe wykonania zostały docenione nie tylko przez konkursowe jury, ale również przez nauczycieli i zaproszonych gości.

Celem konkursu, który w tym roku odbył się po raz czwarty, było upowszechnienie znajomości „Pana Tadeusza”, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozwijanie uczniowskich zainteresowań oraz promowanie Województwa Wielkopolskiego.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI