iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Wymieniają oświetlenie

Zdjęcie: odolanow.pl

W gminie Odolanów modernizowane jest oświetlenie uliczne. Został przeprowadzony proces wymaganych uzgodnień i projektu na realizację wymiany oświetlenia przy osiedlu „Bloki” w mieście.

Niezbędna była także zgoda odolanowskiej Rady na wniesienie wkładu finansowego do właściciela oświetlenia, czyli Spółki Oświetlenia Ulicznego i Drogowego w Kaliszu.

Obecnie przy ul. Gimnazjalnej w Odolanowie trwa wymiana starych słupów oraz opraw na nowoczesne, zdalnie sterowane ledowe. Wykonawcą tego zadania jest Zakład Usługowy „Elektroinstal” Pana Mariana Przybylskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, który został wyłoniony w przetargu zorganizowanym przez Oświetlenie Uliczne w Kaliszu sp. z o.o.

Zakres całego zadania obejmuje wymianę 60 opraw i 38 słupów przy ul. Gimnazjalnej, Kwiatowej, Sadowej i części ul. Strzeleckiej. Łączna kwota inwestycji to 307 tys. zł.

- Gmina dzięki wymianie lamp na nowe oprawy LED z systemem zdalnego sterowania CityTouch ma możliwość zmniejszenia zużycia energii elektrycznej aż o 70 procent. Inteligentny system zarządzania oświetleniem pozwala na zmianę natężenia oświetlenia w godzinach nocnych np. do 30% mocy, co ma znaczący wpływ na zmniejszenie zużycia energii, a także ograniczenie wydzielania CO2 - podaje odolanowski magistrat.

Źródło: odolanow.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również