iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Wygrana na początek

Zdjęcie: Archiwum
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2020. Drużyna Mariusza Staszewskiego pokonała Abramczyk Polonię Bydgoszcz 53:37. Cały zespół pojechał równo, ale klasą dla siebie był Grzegorz Walasek, który wywalczył 14 punktów i 1 bonus.

To absolutnie nie był spacerek dla gospodarzy, którzy do połowy meczu prowadzili równicą 6 punktów. Beniaminek z Bydgoszczy stawiał mocny opór. Wyścig szósty goście wygrali 5:1 i zmniejszyli stratę do zaledwie dwóch punktów.

 

Dużą radość ostrowskim kibicom sprawił wyścig juniorski, wygrany przez wychowanków miejscowego klubu 4:2. Sebastian Szostak prowadził od startu do mety. – Śniło mi się w nocy, że wygrałem ten wyścig. Ta też rzeczywiście się stało. Szkoda mojego ostatniego startu, bo mogłem przywieźć punkty – powiedział Szostak. Debiutant Kacper Grzelak też zasłużył na słowa uznania. – Dobrze wyszedłem ze startu, ale nie zdołałem założyć się na Tomasza Orwata. Musiałem później walczyć na dystansie. Cieszę się, że wyprzedziłem Nikodema Bartocha i zdobyłem pierwsze punkty w lidze – dodał niespełna 17-letni Kacper Grzelak.

 

Przed wyścigami nominowanymi było 43:35 i bydgoszczanie teoretycznie mieli jeszcze szanse na wywiezienie z Ostrowa punktu. Na wyjściu z pierwszego wirażu 14 wyścigu doszło do kontaktu między Kamilem Brzozowskim i Adrianem Cyferem. Zawodnik gospodarzy upadł, a Brzozowski został wykluczony. – Myślę, że Adrian Cyfer mógł się utrzymać na motocyklu. Gdybyśmy wygrali ten wyścig przed ostatnim biegiem byłoby tylko 44:40 dla gospodarzy – zaznacza menedżer Polonii, Jerzy Kanclerz.

Na pewno jestem mądrzejszy po tym meczu, bo przed spotkaniem były nerwy i niepewność. Kiedy jedzie się inaugurację w domu, trzeba koniecznie wygrać, bo inaczej zrobią się schody. Adrian Cyfer potwierdził formę z treningów. Szkoda tylko jego drobnego błędu w pierwszym wyścigu, bo po starcie wyglądało to dobrze i mogło być 5:1. Najbardziej przed meczem spinał się Rafał Okoniewski, który chciał pokazać się w debiucie przed ostrowską publicznością – powiedział Mariusz Staszewski.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo 53:37. Kolejny mecz ostrowski zespół odjedzie w sobotę, 18 lipca o 19:15 w Gnieźnie. Transmisja spotkania w nSport+.

Źródło: tzostrovia.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również