iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wyczuli od kierowcy alkohol i zabrali mu kluczyki od auta

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Nietrzeźwy kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy nie wahali się zareagować. Jak się okazało 43-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie.

17 września około 10:30 dyżurny ostrowskiej policji został poinformowany, że na jednej z ulic na terenie gminy Nowe Skalmierzyce został ujęty kierujący samochodem osobowym, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. W to miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali osoby zgłaszające, 34-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, którzy oświadczyli, że kierujący osobowym renault zatrzymał się i zapytał ich o drogę do jednej z miejscowości. Zgłaszający od kierującego wyczuli alkohol. Z uwagi na ten fakt zabrali mężczyźnie kluczyki od pojazdu i powiadomili policję, a następnie poczekali na przyjazd mundurowych. 

Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka grzywna.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy kobiety i mężczyzny, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI