iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rynku pracy

Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wlkp. wzbogaciło się o nowoczesną, sterowaną numerycznie wycinarkę plazmową do cięcia blach. Urządzenie zakupiono z funduszy unijnych i właśnie trafiło do placówki.

- Ten zestaw pomocy dydaktycznych zakupiono w celu poszerzenia zakresu kształcenia zawodowego uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych o zagadnienia projektowania i automatyzacji procesów spawalniczych – wyjaśnia Marek Wojtasz, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych, w ramach którego funkcjonuje CKP.

Nowa wycinarka współpracuje z systemem komputerowym. Pozwala to na precyzyjne programowanie bardzo skomplikowanych pod względem kształtów elementów. Dodatkowo urządzenie jest bardzo ekonomiczne. Tak bowiem dopasowuje wycinane kształty, a by ilość odpadów była niewielka.

Wcześniej do pracowni trafiło 10 laptopów inżynierskich. Poczynione inwestycje pozwalają poszerzyć i rozwinąć wiedzę oraz umiejętności choćby dla takich zawodów jak spawacz, ślusarz, monter maszyn i urządzeń czy mechanik.

- Jesteśmy regionem, w którym firmy specjalizują się w obróbce metali, od małych elementów po kolejowe wagony. Dlatego tak ważne jest, by nasze szkoły zawodowe nieustannie się modernizowały, żeby nie odbiegły pod względem technologicznym od tego, co uczniowie spotkają w życiu zawodowym. Dzięki takim pracowniom młodzi ludzie nabywają umiejętności, które są kluczowym atutem na rynku pracy – zwraca uwagę Paweł Rajski, starosta ostrowski.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również