iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Nowe Skalmierzyce

Wybudują parkingi i zainwestują w szkoły

2021-01-12 12:01:00

Zdjęcie: Archiwum
Ponad 7 milionów złotych zabezpieczył w budżecie na 2021 r. samorząd Nowych Skalmierzyc na realizację zadań inwestycyjnych na terenie gminy.

- W związku z wypracowaną w 2020 roku nadwyżką budżetową oraz otrzymaną pomocą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wydatki inwestycyjne na 2021 rok, w trakcie roku zostaną niemal podwojone - zapowiada jednocześnie Bolesław Borkowski, skarbnik gminy Nowe Skalmierzyce.

 

Z założonego planu najwięcej kasy ma pochłonąć przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach bo aż „dwie bańki“. Inwestycja jest jednak zadaniem dwuletnim (2021-2022) i w ostatecznym rozrachunku ma kosztować około 5 mln zł.

 

Niewiele mniej przyjdzie samorządowcom wysupłać na przebudowę układu drogowego w południowej części parkingów przy Centrum Sportu i Rekreacji w Nowych Skalmierzycach w obrębie ulicy Mostowej i nowego zjazdu do znajdujących się tam firm (700.000 zł) oraz parkingu (1.070.000 zł).

 

W przyszłym roku nie zabraknie także inwestowania środków finansowych w sale wiejskie. Zastrzyk funduszy odczują mieszkańcy Skalmierzyc, gdzie wybudowana zostanie świetlica wiejska (1.000.000 zł) a także Węgrów, gdzie miejscowa sala wiejska zostanie poddana przebudowie i termomodernizacji (770.000 zł).

 

Ponadto w  Nowych Skalmierzycach wybudowany zostanie przy ul. Kolejowej parking miejski (300.000 zł) a przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów plac zabaw (200.000 zł). Dodatkowo niemal 650 tys. zł zabezpieczono na budowę placów zabaw, wiat rekreacyjnych, zagospodarowanie terenu oraz inne wydatki związane ze świetlicami wiejskimi i terenami rekreacyjnymi m.in. w Śmiłowie, Gostyczynie, Węgrach, Mącznikach, Gałązkach Małych, Gniazdowie, Kościuszkowie oraz Ociążu.

 

Nie zabraknie także kasy na na dofinansowanie wymiany kotłów grzewczych na ekologiczne w gospodarstwach domowych (300 tys. zł), budowy przydomowych oczyszczalni (50 tys. zł) i zbiorników na wodę deszczową (50 tys. zł) oraz na wkład własny przy przebudowach dróg powiatowych (400 tys. zł).


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl