iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Wybudują parkingi i zainwestują w szkoły

Zdjęcie: Archiwum
Ponad 7 milionów złotych zabezpieczył w budżecie na 2021 r. samorząd Nowych Skalmierzyc na realizację zadań inwestycyjnych na terenie gminy.

- W związku z wypracowaną w 2020 roku nadwyżką budżetową oraz otrzymaną pomocą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wydatki inwestycyjne na 2021 rok, w trakcie roku zostaną niemal podwojone - zapowiada jednocześnie Bolesław Borkowski, skarbnik gminy Nowe Skalmierzyce.

 

Z założonego planu najwięcej kasy ma pochłonąć przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach bo aż „dwie bańki“. Inwestycja jest jednak zadaniem dwuletnim (2021-2022) i w ostatecznym rozrachunku ma kosztować około 5 mln zł.

 

Niewiele mniej przyjdzie samorządowcom wysupłać na przebudowę układu drogowego w południowej części parkingów przy Centrum Sportu i Rekreacji w Nowych Skalmierzycach w obrębie ulicy Mostowej i nowego zjazdu do znajdujących się tam firm (700.000 zł) oraz parkingu (1.070.000 zł).

 

W przyszłym roku nie zabraknie także inwestowania środków finansowych w sale wiejskie. Zastrzyk funduszy odczują mieszkańcy Skalmierzyc, gdzie wybudowana zostanie świetlica wiejska (1.000.000 zł) a także Węgrów, gdzie miejscowa sala wiejska zostanie poddana przebudowie i termomodernizacji (770.000 zł).

 

Ponadto w  Nowych Skalmierzycach wybudowany zostanie przy ul. Kolejowej parking miejski (300.000 zł) a przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów plac zabaw (200.000 zł). Dodatkowo niemal 650 tys. zł zabezpieczono na budowę placów zabaw, wiat rekreacyjnych, zagospodarowanie terenu oraz inne wydatki związane ze świetlicami wiejskimi i terenami rekreacyjnymi m.in. w Śmiłowie, Gostyczynie, Węgrach, Mącznikach, Gałązkach Małych, Gniazdowie, Kościuszkowie oraz Ociążu.

 

Nie zabraknie także kasy na na dofinansowanie wymiany kotłów grzewczych na ekologiczne w gospodarstwach domowych (300 tys. zł), budowy przydomowych oczyszczalni (50 tys. zł) i zbiorników na wodę deszczową (50 tys. zł) oraz na wkład własny przy przebudowach dróg powiatowych (400 tys. zł).


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również