iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Z powiatu

Wybudowany z myślą o najmłodszych

2021-05-11 12:05:00

Po roku wyczekiwania i realizacji inwestycji, gminny żłobek w Gorzycach Wielkich został oddany do dyspozycji najmłodszych mieszkańców gminy Ostrów Wlkp.

- Projekt obejmuje zarówno budowę żłobka, jak i jego bieżące utrzymanie i funkcjonowanie na najbliższe dwa lata. Przypomnijmy, że projekt trwa do stycznia 2023 roku. Natomiast Gmina Ostrów Wielkopolski w ramach rozruchu placówki również musiała zainwestować swoje środki, ponieważ zakupów było więcej niż wynikało to z projektu – wskazuje Maria Olejniczak, skarbnik gminy.

Kilka dni temu odbyło się jego symboliczne poświęcenie i oddanie do użytku. W sumie całkowity koszt budowy obiektu wyniósł ponad 5 mln złotych. Jak podkreślają władze gminy, realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych. I tak z rządowego programu "Maluch+" samorząd otrzymał wsparcie w wysokości 2 mln 541 tys. zł a z WRPO 3 mln 400 tys. zł.

 

W sumie w budynku jest aż 60 pomieszczeń. Począwszy od sal zabaw, poprzez bardzo nowoczesne zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem, pralnię, suszarnię, pokój logopedy, pokój pielęgniarki, pokój karmiącej matki, ogólnodostępne toalety, skończywszy na wózkowni, serwerowni czy pomieszczeniach technicznych.

- Jest to pierwszy gminny żłobek w naszej gminie. Do tej pory rodzice musieli sobie radzić oddając dzieci m.in.: pod opiekę dziadków czy do prywatnych instytucji. Odważyliśmy się wybudować duży żłobek, który przyjmie 20% dzieci w wieku od roku do trzech lat z terenu gminy – wyjaśniał podczas uroczystego otwarcia wójt gminy, Piotr Kuroszczyk.

Gminny żłobek to także obiekt przyjazny środowisku. Nowoczesne ogrzewanie gazowe wspomagają zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne. Budynek wyposażony jest również w nowoczesną wentylację. Całość atrakcyjności i funkcjonalności placówki dopełnia zewnętrzne otoczenie, a więc piękna zieleń, mała architektura wraz z oświetleniem oraz plac zabaw przeznaczony dla dzieci w wieku do 3 lat.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl