iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wybuch w piecu centralnego ogrzewania. Jedna osoba została ranna

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

W środowe przedpołudnie Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o wybuchu w piecu centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym w miejscowości Nowe Skalmierzyce.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz - Sulisławice - podaje kpt. Tomasz Chmielecki oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas dokładania opału do pieca centralnego ogrzewania nastąpił wyrzut palącego się materiału powodując tym samym poparzenie ciała właściciela budynku.

- W momencie przybycia pierwszych zastępów osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz budynku pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia w pomieszczeniu piwnicznym oraz przewietrzeniu pomieszczeń na każdej kondygnacji. Następnie dokonano pomiarów detektorami wielogazowymi wykluczając obecność substancji niebezpiecznych w powietrzu. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez ZRM - informuje oficer prasowy.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również