iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

Wybór świadków

Wybór świadków na ślub to nie taka prosta decyzja. Będą nie tylko figurować na urzędowych dokumentach ale i stanowić wsparcie w tym ważnym dniu. Czym się kierować przy ich wyborze?

Najczęściej wybór pada na członków rodziny - rodzeństwo, kuzynostwo, ale i dobrych przyjaciół. Przede wszystkim para młoda powinna czuć się dobrze w ich towarzystwie i darzyć ich zaufaniem. 

 

Co do wymagań stawianych świadkom - zarówno w przypadku ślubu cywilnego, jak i kościelnego - świadkiem może zostać tylko osoba pełnoletnia. Oficjalnie w przypadku ślubu konkordatowego nie są stawiane wymagania, aby świadkowie byli osobami wierzącymi, jednak w praktyce zależy to od podejścia poszczególnych parafii. Wymagane będzie też potwierdzenie wieku świadka dowodem osobistym bądź paszportem.

 

Sama prośba o zostanie świadkiem powinna zostać przekazana osobiście. Warto przy tym podkreślić, dlaczego zależy nam właśnie na tym, by to ta konkretna osoba pełniła tę funkcję. 

 

Najczęściej świadkowie, oprócz składania podpisów na dokumentach, pomagają w odbiorze kwiatów i prezentów podczas wesela. 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również