iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wybił szybę w lokalu gastronomicznym. Może trafić za kratki na kilka lat

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wybił szybę w jednym z lokali gastronomicznych w mieście powodując straty w wysokości 8 tys. zł.

W sobotni wieczór, 15 lipca, policjanci zostali wezwani do jednego z lokali gastronomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie nieznany mężczyzna miał wybić szybę. - Na miejscu interwencji policjanci zastali pracownicę lokalu oraz mężczyznę, który uszkodził szybę. Pokrzywdzony wycenił wartość uszkodzeń na kwotę 8 tysięcy złotych. Wandal będący pod wyraźnym działaniem alkoholu w obecności policjantów nadal zachowywał się agresywnie. Policjanci używając środków przymusu bezpośredniego obezwładnili mężczyznę i umieścili w radiowozie. Awanturnikiem okazał się 51-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Do czasu wytrzeźwienia mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie - informują mundurowi.

Następnego dnia już po wytrzeźwieniu, 51-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie uszkodzenia mienia. Mężczyzna był już karany za przestępstwo o podobnym charakterze. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do pięciu lat. W przypadku 51-latka kara ta może być wyższa, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Sprawa mężczyzny znajdzie swój finał w sądzie.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI