iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Wspólna infolinia dla wszystkich urzędów skarbowych w Wielkopolsce

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczęła pilotaż infolinii pod numerem 22 460 59 91. Zakończenie testów planowane jest na 29 września.

Oprócz standardowych połączeń, osoba dzwoniąca na infolinię będzie mogła potwierdzić swoją tożsamość telePINem i uzyskać indywidualne informacje, co dotychczas nie było możliwe przez telefon. Informację podatkową i celną dla całego kraju nadal świadczy Krajowa Informacja Skarbowa.

W ramach pilotażu infolinii, klienci KAS będą mieli możliwość skorzystania z nowego modelu obsługi klienta telefonicznego. Zamiast dzwonić bezpośrednio do konkretnego urzędu skarbowego, będą mogli połączyć się z infolinią. KAS przetestuje dwa typu połączeń, standardowe oraz z potwierdzeniem tożsamości. - Jeśli dzwoniący potwierdzi swoją tożsamość telePINem, konsultanci z urzędów skarbowych będą mogli udzielić mu bardziej spersonalizowanej informacji – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Pilotaż nowej infolinii to kolejny krok w dążeniu administracji skarbowej do doskonalenia obsługi i zapewnienia wyższej jakości usług.

Test nowego modelu komunikacji telefonicznej ma za zadanie dostarczyć KAS informacji o potrzebach klientów oraz o najlepszych możliwych rozwiązaniach, które administracja skarbowa może wprowadzić w przyszłości w zakresie obsługi telefonicznej.

 

Podstawowe informacje o infolinii:

  • Numer telefonu: 22 460 59 91
  • Koszt połączenia: jak za połączenie lokalne lub według taryfy operatora.
  • W skład oferowanych usług wchodzą dwa typy połączeń:

 

Bez potwierdzenia tożsamości:

  • Ogólna informacja podatkowo-celna,
  • Możliwość rezerwacji terminu wizyty w urzędzie skarbowym, co skraca czas oczekiwania na obsługę przy okienku.

 

Po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN z e-Urzędu Skarbowego:

  • Indywidualna informacja podatkowo-celna.
  • Informowanie o stanie realizacji nadpłaty z zeznań lub deklaracji podatkowych.

 

Ważne: Klient samodzielnie ustawia kod telePIN po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego na stronie www.podatki.gov.pl.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również