iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Wsparcie finansowe dla żłobka

Zdjęcie: Archiwum
Mowa o dotacji w wysokości ponad 65 tys. zł z rządowego programu „Maluch+”, na bieżące funkcjonowanie placówki. Wsparcie finansowe na 2021 r. pozwoli pokryć koszty opieki nad 68. dziećmi.

Gminny żłobek w Nowych Skalmierzycach działa od grudnia 2015 roku i stanowi integralną część miejscowego Publicznego Przedszkola nr 1 „Jarzębinka”. Uruchomienie placówki dla najmłodszych mieszkańców gminy (w tym rozbudowa budynku przedszkola) pochłonęło ponad półtora miliona złotych, w tym 1 mln 200 tys. zł stanowiło wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2015”.

 

- Ogólna zaś suma środków pozyskanych w ciągu siedmiu lat z tego programu to ponad 562 tys. złotych – wylicza burmistrz Nowych Skalmierzyc, Jerzy Łukasz Walczak.

 

Wyżej wymienione sumy to nie jedyne środki otrzymane na działalność żłobka. W ramach wspomnianego programu gminie udało się również skutecznie pozyskać finanse na wydatki majątkowe, w tym tworzenie dodatkowych miejsc dla maluchów. Początkowo było ich 30. Zaś od 2019 r. jest tych miejsc 80. Na ten właśnie cel w 2017 roku samorząd Nowych Skalmierzyc otrzymał 120 tys. zł a rok później 76 tys. zł. Ponadto utworzone w roku 2018 miejsca zostały wsparte środkami WRPO na lata 2014-2020  w wysokości 320 tys. zł, które przeznaczono na zakup zabawek oraz funkcjonowanie żłobka. Łącznie zatem od 2015 roku na wybudowanie, zwiększenie ilości miejsc oraz bieżącą działalność placówki pozyskano ponad 2 mln 200 tys. zł.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również