iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wpompują kasę w popegeerowskie wsie

5 milionów złotych chce pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd gminy Ostrowa Wielkopolskiego na przeprowadzenie inwestycji w popegeerowskich wsiach.

- W ramach funduszu wydzielono kwotę 250 mln zł, przeznaczoną dla gmin, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y. Gminy mogły złożyć trzy wnioski o dotację w wysokości od minimum 50 tysięcy, do maksymalnie pięciu milionów złotych - wyjaśniają samorządowcy.

 

Wnioski mogły być składane m.in. na budowę infrastruktury wodnej, drogowej, modernizację świetlic czy bibliotek, budowę remiz strażackich, rozbudowę placów zabaw, terenów rekreacyjnych i turystycznych, termomodernizację budynków czy rewitalizację zabytków.

 

Na co zaś ma zostać spożytkowana ewentualnie pozyskana przez gminę kasa? Przede wszystkim na poprawę infrastruktury drogowej - modernizacja ulicy Szkolnej w Lewkowie (1 mln 200 tys. zł), remont ulicy Środkowej w Czekanowie (1 mln zł) oraz wymianę oświetlenia drogowego na oszczędniejsze ledowe, we wszystkich miejscowościach popegeerowskich na terenie gminy (2 mln 800 tys. zł). Czy ta sztuka się uda? Dowiemy się po rozpatrzeniu wniosków.


Tagi: wsie, ostrów
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również