Zapewnione środki zostaną wydatkowane na zakup 456 nowych samochodów ratowniczo–gaśniczych dla jednostek OSP z terenu całego kraju. Do wielkopolskich jednostek OSP trafi 46 samochodów ratowniczo–gaśniczych w tym: 32 średnie i 14 ciężkich.
Jeden ze średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do OSP Granowiec.
Dofinansowanie w skali ogólnopolskiej wyniesie ponad 175 milionów złotych. Na tę sumę składają się:
- 164 mln 112 tys. zł z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG;
- 11 mln 103 tys. zł ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

















