iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wójt nagrodził najlepszych sportowców

2022-10-07 11:10:00
Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl

W Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski wręczono Nagrody Wójta Za Wybitne Osiągnięcia W Międzynarodowym i Krajowym Współzawodnictwie Sportowym. Wnioski opiniowała Gminna Rada Sportu.


Nagrody wręczyli wójt Piotr Kuroszczyk, sekretarz gminy Dariusz Pryczak, przewodniczący rady gminy Piotr Śniegowski oraz zastępca wójta Antoni Hadryś. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody finansowe oraz zestaw gadżetów promocyjnych Gminy Ostrów Wielkopolski.

 

Nagrodzeni sportowy:

1. Maksymilian Drozdowski (Raszków, 16 lat, tenis stołowy) – reprezentant LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, brązowy medalista mistrzostw Wielkopolski LZS w kategorii kadetów

2. Michał Kaniewski (Wtórek, 19 lat, piłka ręczna) – reprezentant KPR OSTROVIA Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach I ligi i zawodach młodzieżowych, mistrz Wielkopolski juniorów w sezonie 2020/2021, ćwierćfinalista mistrzostw Polski juniorów

3. Jędrzej Kowalski (Lewków, 14 lat, taekwon-do) – reprezentant Sportowego Klubu Taekwon-do SILLA Ostrów Wielkopolski, uprawia taekwon-do w federacji ITF (nieolimpijskie), mistrz Polski (techniki specjalne), wicemistrz Polski (walki light-contact)

4. Aleksandra Krawiec (Łąkociny, 24 lata, piłka nożna) – reprezentantka TP OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach II ligi państwowej (czwarte miejsce), uczestniczka 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym, mistrzyni Wielkopolski w Pucharze Polski w futsalu i najlepsza zawodniczka tego turnieju

5. Gabriela Lubieniecka (Wysocko Wielkie, 14 lat, tenis stołowy) – reprezentantka LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w rozgrywkach II ligi, wicemistrzyni Wielkopolski drużynowo i brązowa medalista indywidualnie w kategorii młodzików, brązowa medalistka mistrzostw Wielkopolski LZS w kategorii młodziczek

6. Franciszek Mielcarek (Wtórek, 14 lat, tenis stołowy) – reprezentant LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, wicemistrz Wielkopolski LZS w kategorii młodzików.

7. Aleksandra Nawrocka (Ostrów Wielkopolski, 11 lat, tenis stołowy) – reprezentantka LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, wicemistrzyni Wielkopolski indywidualnie (kategoria żaczek) i drużynowo (kategoria młodzików), trzecie zawodniczka w ogólnopolskim rankingu w kategorii żaczek.

8. Olga Szlachta (Gorzyce Wielkie, 16 lat, lekkoatletyka) – reprezentantka KS STAL LA Ostrów Wielkopolski, mistrzyni Polski i Wielkopolski w skoku w dal i wieloskoku do lat 16, rekordzistka Polski młodzików w wieloskoku, finalistka mistrzostw Polski w sztafecie 4 x 100 metrów.

9. Emilia Twardowska (Nowe Kamienice, 17 lat, lekkoatletyka) – reprezentantka KS STAL LA Ostrów Wielkopolski w skoku wzwyż, reprezentantka Polski juniorów do lat 18, srebrna medalistka halowych mistrzostw Polski do lat 18, brązowa medalistka mistrzostw Polski, mistrzyni Wielkopolski w hali i na stadionie

10. Łukasz Wołowicz (Wtórek, 20 lat, piłka ręczna) – reprezentant KPR OSTROVIA Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach I ligi i zawodach młodzieżowych, mistrz Wielkopolski juniorów w sezonie 2020/2021, ćwierćfinalista mistrzostw Polski juniorów.

 

Źródło: ostrowwielkopolski.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 2