iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Włamał się do piwnicy i ukradł opony samochodowe, piecyk gazowy, telewizor, drukarkę, buty...

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 29-latka, który włamał się do piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Mężczyzna ukradł m.in. opony samochodowe, piecyk gazowy, telewizor czy obuwie robocze. Wartość skradzionych rzeczy to blisko 10 tys. zł.

27 kwietnia, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznana osoba po uszkodzeniu kłódki zabezpieczającej drzwi do jego piwnicy dostała się do wnętrza pomieszczenia i ukradła mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Sprawca ukradł m. in. opony samochodowe, piecyk gazowy, kilka par obuwia roboczego, poziomice, telewizor, radio samochodowe czy drukarkę. Wartość skradzionych rzeczy to blisko 10 tysięcy złotych.

W sprawę zaangażowani zostali policjanci Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa może być 29-letni ostrowianin.

Następnego dnia, mężczyzna podejrzewany o włamanie z kradzieżą został zatrzymany. W trakcie rozmowy przyznał się funkcjonariuszom do popełnienia przestępstwa. Skradzione przedmioty policjanci znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym.  29-latek tłumaczył policjantom, że przedmioty chciał sprzedać przypadkowo spotkanym osobom.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. 29-latek usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również