iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Wkrótce konkurs na rewitalizację społeczną

2020-05-25 10:02:12

W Ostrowie Wielkopolskim do finału zbliżają się najważniejsze inwestycje rewitalizacyjne, takie jak modernizacja Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru w Parku Miejskim, czy Traktu od Placu Rowińskiego do ul. Kolejowej i Sukienniczej.

Po wprowadzeniu - jako pierwsze miasto w Polsce - Rewitalizacyjnego Budżetu Obywatelskiego, w tym roku ostrowski samorząd wdraża kolejną innowację - dotacje dla lokalnych organizacji pozarządowych na zadania z zakresu rewitalizacji. Ten nowy element społecznej rewitalizacji wspólnie zainicjowali prezydent Beata Klimek i radny Mateusz Nycek podczas prac nad Programem Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok.

 

- To kolejna przestrzeń na oddolne pomysły działań społecznych, integracyjnych, kulturalnych czy edukacyjnych w ostrowskim śródmieściu, szczególnie z wykorzystaniem odnowionej infrastruktury Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru Miejskiego, ostrowskiego "deptaku", czy budynku Centrum Aktywności Lokalnej. Mam nadzieję, że będą one możliwe do realizacji już w II półroczu tego roku – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Konkurs ofert z zakresu rewitalizacji społecznej zostanie ogłoszony na początku czerwca, jednak ponieważ to nowość w naszym mieście, stowarzyszenia i fundacje mają teraz czas na spełnienie wymaganych prawem warunków formalnych.

 

- Warto sprawdzić, czy statuty organizacji posiadają w zakresie działania sferę „rewitalizacji” (zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 32a) ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). To konieczny warunek formalno-prawny ubiegania się o dotację z zakresu rewitalizacji społecznej – wskazuje radny Mateusz Nycek, przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

 

W ewentualnym dostosowaniu swojego Statutu NGO-som zainteresowanym udziałem w planowanym konkursie ofert wsparcia administracyjnego udziela ostrowski Urząd Miejski:

  • Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej ( tel. 62 58 22 516 lub 62 58 22 510, email: kkrawczyk@umostrow.pl),
  • Pełnomocnik ds. Rewitalizacji Miasta w Wydziale Rozwoju Miasta (tel. 62 58 22 313, email: jtomalkiewicz@umostrow.pl).

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl