Ciekawostki

Wkrótce bez opłat wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA

Wkrótce bez opłat wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA
Zdjęcie: GDDKiA

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie oraz rozbiórkę miejsc poboru opłat zlokalizowanych na wielkopolskim odcinku autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA.

- Zadanie obejmuje również przywrócenie drogi do standardów autostrady oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Zadanie jest finansowane przez Ministerstwo Finansów, a rolą GDDKiA - poza ogłoszeniem przetargu i wyłonieniem wykonawcy - będzie nadzór nad poszczególnymi etapami prac - informuje Generalna Dyrekcja. 

Przetarg obejmuje zaprojektowanie i przeprowadzenie rozbiórki infrastruktury placu poboru opłat Żdżary, stacji poboru opłat Koło i Dąbie, a także przywrócenie jezdni do parametrów autostrady oraz wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Termin realizacji zadania wynosi 12 miesięcy i został podzielony na dwa etapy:

  • I - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi (5 miesięcy),
  • II - wykonanie robót budowlanych (do 7 miesięcy od zgłoszenia ich rozpoczęcia).

Źródło: GDDKiA



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
MAG-BULL

iOstrowWlkp.pl reklamy

iOstrowWlkp.pl reklamy

iOstrowWlkp.pl reklamy
TOMBUD.PL - NARZĘDZIA DLA WARSZTATU

iOstrowWlkp.pl reklamy
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884