iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Winda ma zapewnić komfort niepełnosprawnym kibicom

154 tys. zł kosztować będzie montaż windy dla osób niepełnosprawnych na trybunie głównej, na przebudowywanym Stadionie Miejskim. Instalowanie windy zakończyć się ma w kwietniu, zaś prace montażowe prowadzi ostrowska firma - Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

- Chcemy, by jak najwięcej miejskich obiektów było dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy na to nacisk przy planowaniu każdej nowej inwestycji. Zależy nam jednak także na tym, by istniejące już obiekty takie usprawnienia posiadały. Tak właśnie jest w przypadku ostrowskiego stadionu. Będąc na meczach widzę osoby poruszające się na wózkach, które są tu by kibicować żużlowcom lub piłkarzom. Nowa winda znacznie im to ułatwi. Liczę, że w nowym sezonie będziemy mogli tu zasiąść, by razem kibicować naszym zawodnikom – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Udźwig windy, która zostanie wyposażona w podświetlane przyciski opisane także pismem brajlowskim, to 630 kg (8 osób). Dodatkowo w kabinie funkcjonował będzie system informacji głosowej. 

(alf)

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również