iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Winda dla niepełnosprawnych na miejskim stadionie

Dostawa i montaż windy osobowej dla osób niepełnosprawnych ma kosztować niespełna 154 tys. zł. Zajmie się tym ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Ma na to czas do kwietnia 2021 r. Dzięki tej inwestycji Stadion Miejski przy ul. Piłsudskiego, ma w końcu stać się obiektem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami.

Dostosowanie stadionu miejskiego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest niezwykle ważne. Chcę, by każdy, w równym stopniu i bez przeszkód, mógł korzystać z tego obiektu. Miejsce miłośników żużla podczas meczów jest na trybunach. Liczę, że już w kolejnym sezonie będziemy mogli zasiąść tam wszyscy razem, również osoby z niepełnosprawnościami – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Winda ma zostać zlokalizowana na trybunie głównej stadionu miejskiego. Dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to część większego zadania, realizowanego w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku. Projekt przebudowy stadionu miejskiego przewiduje – poza montażem windy - dokończenie remontu i modernizacji trybun oraz ogrodzenia. Szacowana wartość inwestycji to 9,3 mln złotych, z czego około 5 mln zł stanowi dofinansowanie banku Unii Europejskiej.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI