iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wigilia w ostrowskim ŚDS-ie

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowie Wielkopolskim została zorganizowana wieczerza wigilijna dla podopiecznych ośrodka, na którą zostali zaproszeni goście. Nie zabrakło świątecznych potraw, pastorałek, życzeń oraz wizyty gwiazdora.

Odświętnie ubrani podopieczni ostrowskiego ŚDS zasiedli do wigilijnego stołu i, zgodnie z tradycją, przełamali się opłatkiem przy żywej, pachnącej lasem i świętami choince, życząc sobie dużo zdrowia i spokoju. 

Na świąteczną uroczystość zostali zaproszeni wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk, ks. prałat Andrzej Szudra oraz prezes Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Jakubek, którzy zostali powitani przez Małgorzatę Pieczewską - dyrektor ostrowskiego ŚDS.

Po przekazaniu sobie tradycyjnych życzeń, przy dźwiękach pastorałek wszyscy zasiedli do świątecznego stołu. Nie mogło na nim zabraknąć czerwonego barszczu, pierogów z kapustą, ryby i kapusty z grochem.

Aby tradycji stało się za dość do ośrodka zawitał gwiazdor z koszem drobnych prezentów. Był również czas na wspólne kolędowanie.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI