iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wierzy, że 200 urzędników znajdzie rozwiązanie

Zdjęcie: Archwium/GoogleMaps
Radny miejski z Platformy Obywatelskiej przypomniał rządzącym Ostrowem Wielkopolskim o nadal niezałatwionej sprawie związanej z zaparkowanymi na parkingu na styku ulic Prostej i Kościuszki samochodami marki Polonez oraz bałaganu koło garaży, na który mieszkańcom okolicznych bloków przychodzi patrzeć z okien.

- Temat znany jest od kilku lat, ja kilka miesięcy temu zwracałem się w tej sprawie, a jesienią dowiedziałem się, że już wiadomo kto jest właścicielem aut i urząd działa w tej sprawie. Teraz poznajemy skalę problemu. A przypomnę chodzi o mały, osiedlowy, nieurządzony parking, który został za darmo zaanektowany przez jednego pana - zwraca uwagę radny, Andrzej Kornaszewski i gotowych rozwiązań tej sytuacji urzędnikom podsuwać nie zamierza.

 

- Myślę, że ponad 200 urzędników UM, pracowników MZD i SM w swojej zbiorowej mądrości potrafi znaleźć sposób uwolnienia mieszkańców okolicznych bloków od tego uciążliwego problemu. Kiedy można się spodziewać ostatecznego rozwiązania tej sprawy? - dopytuje radny podobnie, jak w kwestii posprzątania terenu przy garażach.

- Czy zamierza pani (Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wlkp. - przyp. red.) dotrzymać słowa danego mieszkańcom okolicznych bloków i doprowadzić do uporządkowania i urządzenia tego terenu tak by stał się wizytówką a nie był nadal śmietnikiem. (...) I nie chodzi tu o dwukrotne wykoszenie chwastów rocznie - zaznacza Andrzej Kornaszewski.

 

Tymczasem prezydent Ostrowa Wlkp. wyjaśnia, że w stosunku do właściciela dawnej dumy FSO, a więc polonezów, już dwukrotnie kierowane były pisma nakazujące ich usunięcie, jednakże bezskutecznie.

- Z uwagi na fakt, iż wszystkie pojazdy posiadają tablice rejestracyjne, są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich oraz posiadają ważne polisy OC, wyklucza to zakwalifikowanie ich jako wraki, tym samym nie ma podstaw do ich usunięcia. Z uwagi na planowane nowe zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie terenu zielonego wraz z miejscami parkingowymi, podjęte zostaną wszelkie działania zmierzające do usunięcia pojazdów - zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa. Jednocześnie zapowiada, że jeżeli do czasu realizacji inwestycji właściciel pojazdów nie podejmie działań w celu ich usunięcia, magistrat wystąpi na drogę postępowania sądowego.

 

Natomiast w sprawie terenu przy ul. Kościuszki, ostateczne decyzje dotyczące formuły zagospodarowania terenu wypracowane zostaną po konsultacji z przedstawicielami Rady Osiedla i przedstawione do końca lutego. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również