iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

WIELKOFORMATOWE PŁYTKI – niepowtarzalny efekt w Twoim domu

2022-08-23 12:08:00

Wielkoformatowe płytki ścienne i podłogowe oferują zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Dziś są jednym z ulubionych wyborów architektów i projektantów. Tym bardziej, gdy trendy w urządzaniu wnętrz niezmiennie stawiają na lekkość i prostotę form, a także otwarte przestrzenie. Megaformaty pasują tu idealnie. Dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać gładkie i praktycznie pozbawione spoin powierzchnie ścian i podłóg. Dostępna ilość wzorów i rodzajów wykończenia zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

 


KOLEKCJA PARADYŻ/ płytka ścienno podłogowa/ 120 x 280 cm / Authority grey

 

Rozmiar płytek wieloformatowych w Salonach Łazienkowych JETA

Ostatnie sezony to zdecydowana dominacja płytek o rozmiarach sięgających nawet 160x320 cm. Jeszcze kilka lat temu szczytem ekstrawagancji i aranżacyjnej odwagi były płytki w formacie 60x60 cm. Trzeba przyznać, że rozmiar ten był i wciąż jest wyjątkowo udaną opcją. Choć na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania w zakresie formatów, popularne „sześćdziesiątki” mają się całkiem dobrze. Są udanym kompromisem pomiędzy mniejszymi płytkami a zyskującymi na popularności wielkimi slabami.

Świetnie prezentują wzór płytki, są niekłopotliwe w transporcie i układaniu. Jednak zapotrzebowanie na bardziej estetyczne powierzchnie ścian i podłóg, niepoprzecinane podziałami w postaci fug, a także umożliwiające właściwe docenienie charakteru materiału i jego wzoru, pojawiło się stosunkowo szybko. Format płytki zaczął rosnąć: 90x90, 120x120, 120x240 cm. Dziś największe płyty w megaformatach osiągają rozmiar np. 160x320 cm. Najpierw pokazywali je oczywiście Włosi i Hiszpanie, dla których produkcja płytek ceramicznych jest czymś w rodzaju ich dziedzictwa kulturowego. Jednak kilka lat temu do grona producentów wielkich formatów dołączyli także Polacy: Tubądzin, Cerrad, a także Paradyż i Opoczno.

 

Wizualizacja łazienki K. URBANIAK, SALON ŁAZIENEK JETA ul. Poznańska 46/ WIELKOFORMOTOWE PŁYTKI z MARKI PARADYŻ MONET BLUE

 

 

Logistyka i montaż płytek wielkoformatowych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego

Jeszcze nie tak dawno znalezienie profesjonalistów przeszkolonych w układaniu płytek w dużych formatach było prawdziwym wyzwaniem. Popyt na nie wyprzedził także możliwości logistyczne wielu firm wykończeniowych i salonów z wyposażeniem wnętrz. Ten czas mamy na szczęście już za sobą, a perspektywa ułożenia megaformatu nie ścina nikogo z nóg.

Podczas wizyty w salonie JETA przy ul. Gorzyckiej 34a, Ostrowie Wielkopolskim warto zapoznać się z listą glazurników specjalizujących się w zakresie kładzenia płytek wielkopowierzchniowych.

Warto jednak pamiętać o kilku faktach. Do wyjęcia z auta skrzyń, w których zabezpieczone są i przewożone płytki, niezbędny jest wózek widłowy. Nie wszędzie także uda nam się ułożyć płytkę o wymiarach np. 120x240 cm, nie mówiąc już o większych formatach. Może być to problematyczne np. w mieszkaniach w blokach. Takie slaby trudno bowiem zmieścić do windy, przenieść klatką schodową czy potem zmieścić w drzwiach mieszkania. Przy zakupie tego rodzaju płytek, warto wziąć pod uwagę także te aspekty. Problemy te wynikają nie tyle z wagi produktu, ile właśnie z jego rozmiarów. Płytki gresowe w wielkim formacie są bowiem zazwyczaj cieńsze w przekroju niż te w mniejszym rozmiarze. Dzięki temu płyty 120x240 cm ważą niewiele ponad 40 kg. Ułożenie jednego slaba wymaga zatem pracy minimum dwóch osób, które przenoszą go i montują przy pomocy specjalnych przyssawek próżniowych.   

Koszt dowiezienia megaformatów waha się od 110 zł do 495 zł na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt jest zależny nie tylko od cen paliwa, ale od wielkości zamówionej płytki oraz rodzaju palet – zwrotne lub bezzwrotne  - o czym decyduje producent płytek ceramicznych.

 

Prezentacja megaformatu kolekcja SATUARIO / płytka 120 x240

 

 

Nowa propozycja Megaformatu – płytka STATUARIO w znakomitej cenie

Marmurowe szaleństwo udziela się również w slabach, taką formę przyjął producent KUTAHYA. Dostępność płytki STATUARIO w dwóch formatach 60x120 oraz duży wymiar 120 x 240. Tą ostatnią płytę można zobaczyć na żywo w salonie JETA przy ul. Gorzyckiej 34a, to właśnie w tym salonie czeka na Państwa wyjątkowa ekspozycja. Slab STATUARIO nie tylko zachwyca wyglądem, ale wyjątkowo promocyjną ceną.

 

Kolekcja KUTAHYA dostępna w formacie 120x240, ekspozycja płytki dostępna w JETA przy ul. Gorzyckiej 34a, Ostrów Wlkp.

 

Sprawdź wyjątkowe slaby w salonie JETA:

Ostrów Wielkopolski
ul. Poznańska 46
604 911 818

Ostrów Wielkopolski
ul. Gorzycka 34a
724 290 153


 

Źródło: *Artykuł sponsorowany


Czytaj również

ADWIT ŚLUSARTSTWO
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
STALBET
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Kostka brukowa Ostrów Wielkopolski