iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wiedział, że nie może jechać motocyklem, dlatego uciekał...

2023-03-15 08:03:00

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić 21-latkowi. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami.


10 marca, po godz. 16:00 na ulicy Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskiego policyjny patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na motocyklistę, który jechał bez tablic rejestracyjnych. Kierowca, gdy zauważył policjantów przyspieszył. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak mimo wielokrotnego nadawania świetlnych i dźwiękowych sygnałów do zatrzymania, motocyklista ignorował je i próbował uciec. Policjanci rozpoczęli pościg.

- W trakcie ucieczki motocyklista popełnił wiele wykroczeń drogowych, m.in. przejechał na czerwonym świetle, czy jechał pomiędzy samochodami środkiem drogi. Przed przejazdem kolejowym funkcjonariusze stracili motocyklistę z pola widzenia. Funkcjonariusze bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia ustalili kierującego. Okazał się nim 21-latek z powiatu ostrowskiego - informują mundurowi.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wiedział, że nie może jechać motocyklem, dlatego nie chciał być zatrzymany. W policyjnych systemach okazało się, że 21-latek posiada czynny zakaz kierowania pojazdami kat. A.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej w najbliższym czasie motocyklista będzie tłumaczył się przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również