iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Więcej przestrzeni do nauki

2021-06-02 13:06:00
Zdjęcie: UG Ostrów Wlkp.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim wzbogacił się o nową część budynku.

Niemal 2 mln zł pochłonęła rozbudowa budynku szkolno-przedszkolnego w Wysocku Wielkim. Prace modernizacyjne trwały od listopada 2019 r. do grudnia 2020 roku. Niestety dopiero teraz, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, nastąpiło uroczyste oddanie go "w ręce" dzieci. 

 

- To już kolejna, trzecia rozbudowa tej placówki. Wszystkie inwestycje były ze sobą spójne, dzięki czemu udało się zachować charakter całego obiektu. Najnowsza modernizacja to niemal 300 metrów kwadratowych nowej powierzchni, co łącznie z dotychczasową istniejącą zabudową daje ponad 728 metrów – mówił podczas otwarcia wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.

 

Nowy budynek został zaprojektowany tak, by współgrał z istniejącym obiektem. Dlatego na parterze funkcjonuje przedszkole, gdzie znajduje się sala dla najmłodszych z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki a na piętrze prowadzone są zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej, która dzięki przebudowie zyskała dwie nowe sale lekcyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny, gabinet dyrektora, sekretariat i pokój nauczycielski. Ponadto od teraz cały obiekt ogrzewany jest gazem ziemnym.

 

- Gdy szkoły zostały przekształcone z sześcioletnich na ośmioletnie, powstał w naszej szkole poważny problem lokalowy. Ten remont był konieczny i bardzo potrzebny. Zyskaliśmy nowe pomieszczenia, szkoła jest bezpieczna, świetnie wyposażona, więc nauka będzie teraz jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna – przekonuje dyrektor placówki, Alicja Wawrzyniak.  

(alf)Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK