iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ważne sprawy

Więcej łóżek covidowych w ostrowskim szpitalu

2020-10-15 07:17:24

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu cały czas prowadzi bieżący monitoring łóżek dla pacjentów z Covid-19. Od początku tygodnia wojewoda wielkopolski podjął kolejne decyzje m.in. o zwiększeniu o 28 łóżek w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapowiedział, że wraz z końcem tygodnia baza łóżek covidowych w Wielkopolsce zostanie znacząco poszerzona.

Według aktualnego raportu (stan na 14 bm.), wielkopolskie szpitale na wszystkich trzech poziomach zabezpieczenia dysponują 815 łózkami. Zajętych przez pacjentów z COVID-19 jest 668 łóżek. Lecznice mają także wolne stanowiska respiratorowe. Z puli 122 respiratorowych łóżek zajętych jest 44.

 

Najwięcej pacjentów przebywa w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Aktualnie dysponuje on 420 łóżkami. W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zajętych jest 413 łóżek. – Na tym etapie nie planujemy dalszego obciążania szpitala w Poznaniu, ale trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Obecnie uruchamiamy łóżka covidowe w innych wielkopolskich szpitalach. Pod koniec tygodnia planuję zwiększenie liczby łóżek, obecnie trwają przygotowania. Mam nadzieję, że będzie to powyżej 100 dodatkowych łóżek – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Obecnie trwają starania o uruchomienie kolejnych miejsc w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 m.in. na północy Wielkopolski oraz innych częściach województwa. – Wczoraj rozmawiałem z marszałkiem Markiem Woźniakiem i dyrektor wielkopolskiego NFZ-u Agnieszką Pachciarz na temat przeznaczenia szpitala w Wolicy dla pacjentów z koronawirusem. Nie zapadła jeszcze decyzja w tej kwestii, ale pracujemy nad takim wariantem. Kolejny wariant to poszerzenie bazy w Czarnkowie. Są jeszcze inne placówki, z którymi rozmawiamy. O szczegółach poinformuję w czwartek – dodaje Łukasz Mikołajczyk. Liczba łóżek ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentów w kontekście wzrostu liczby osób hospitalizowanych.

 

Ostatnie zwiększenia zakażeń w kraju, w tym w Wielkopolsce, spowodowały wzrost liczby osób hospitalizowanych. Mimo widocznego przyrostu pacjentów, po rozmowach NFZ z dyrektorami szpitali i analizie sytuacji, wojewoda podejmuje sukcesywnie decyzje o uruchomieniu kolejnych miejsc dla pacjentów. – Dziękuję za przychylność ze strony samorządów, dyrekcji szpitali i wsparcie ze strony NFZ-u w kontekście koordynacji sytuacji łóżkowej w Wielkopolsce – dodaje wojewoda.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl