iOstrowWlkp.pl reklamy
Wysocko Wielkie

Wiata do biesiadowania już stoi

Zdjęcie: UG Ostrów Wlkp.
Niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni z nową posadzką posiada wiata rekreacyjna, która wznosi się w sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Wysocku Wielkim.

Obiekt wybudowano w ramach programu Odnowy Wielkopolskiej Wsi „Pięknieje Wielkopolska Wieś“. Inwestycja pochłonęła 94 tys. zł, z czego kwotą 30 tys. zł, zadanie wsparte zostało z puli marszałka województwa wielkopolskiego. 

- Kolejne 30 tysięcy dołożyła rada sołecka z funduszu sołeckiego, a brakujące 34 tysiące dołożyła gmina. W ten sposób można było zamknąć pierwszy etap tej potrzebnej lokalnej społeczności inwestycji – tłumaczy zastępca wójta, Antoni Hadryś.

 

W przyszłym roku zostanie dokończona posadzka oraz przeprowadzone zostaną prace związane z poprawa estetyki otoczenia wiaty. W ten sposób całość inwestycji zamknie się kwotą ok. 120 tysięcy złotych.

Zaś w uroczystym otwarciu obiektu w Wysocku Wielkim, udział wziął wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

- Ten program (Pięknieje Wielkopolska Wieś - przyp. red.) jest kontynuowany w Wielkopolsce już od wielu lat. W przyszłorocznym budżecie zwiększamy budżet na te zadania na około 6 i pół miliona złotych. Z tego programu dofinansowujemy na przykład budowę siłowni zewnętrznych, placów zabaw, miejsc spotkań, renowację świetlic wiejskich. Inicjatywa należy do mieszkańców, którzy mówią, co chcą w swojej miejscowości zmienić i wtedy gmina składa odpowiedni wniosek – zwracał uwagę podczas wizyty wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI