iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wiadukt przy Krotoszyńskiej czekają zmiany

2023-03-24 07:47:45

Wiadukt przy ulicy Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim przejdzie budowlany lifting. Jeszcze w tym roku wymienione będzie oświetlenie, a sam wiadukt zostanie wyczyszczony. Co ważne, inwestycję w ramach dobrej współpracy z miastem, zrealizuje i sfinansuje spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. Nowe lampy pojawią się jeszcze w tym roku.


Dziś przejazd pod wiaduktem oświetlają przestarzałe lampy. Dają mało światła, przez co wiadukt jest niedoświetlony, szczególnie niebezpiecznie są boczne przejścia dla pieszych. Lampy są przestarzałe i nieenergooszczędne. Dodatkowo brudne i ciemne mury potęgują negatywne wrażenie. Wymiana oświetlenia, to inwestycja, na którą czekali kierowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy osiedla Parcele Zacharzewskie. 

- W zasadzie na każdym zebraniu, od kilku lat, spotykaliśmy się z prośbą mieszkańców o doświetlenie wiaduktu przy ulicy Krotoszyńskiej. Złożyliśmy deklarację i zapewniliśmy, że w tej kadencji samorządu to zadanie zostanie w pełni zrealizowane. Cieszę się, że bardzo dobra współpraca z kaliską spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe przynosi tak wymierne efekty. Opracowany został audyt i koncepcja oświetlenia, którą już zatwierdziliśmy. Wybraliśmy już także modele nowych lamp – typu LED, które właściwie doświetlą wiadukt. Będą też dużo tańsze w eksploatacji  - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Teraz trwają rozmowy o finansowaniu inwestycji. Wiele wskazuje na to, że miasto nie wyda z własnego budżetu ani złotówki.

- Prawdopodobnie cały ciężar sfinansowania tego zadania przejmie na siebie spółka w ramach świadczonej nam od wielu lat usługi. To również potwierdzenie  bardzo dobrej współpracy między spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe a miastem Ostrowem Wielkopolskim. Środki będą pochodzić z tzw. odpisów amortyzacyjnych i wszystko na to wskazuje, że ani złotówka, a jeśli tak, to relatywnie nieduże środki na ten cel zostaną wskazane w budżecie miasta – tłumaczy Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przy okazji wymiany oświetlenia na nowe LED-owe oświetlenie, wiadukt zostanie gruntownie wyczyszczony. To zadanie wykona Miejski Zarząd Dróg. Inwestycja gotowa będzie jesienią tego roku.Czytaj również