iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Weekendowe zatrzymania niechlubnych kierowców

W weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli czterech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista w tej grupie osiągnął prędkość 128 km/h.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. 28-latek siedzący za kierownicą mercedesa jechał 128 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 60 km/h.

Kolejnym kierującym zatrzymanym do kontroli drogowej był 50-latek. Kierujący pojazdem marki Ford Transit, w obszarze zabudowanym na terenie gminy Sieroszewice jechał z prędkością 114 km/h.

W niedzielę, 30 kwietnia, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę seata ibizy. 26-latek przy ograniczeniu do 50 km/h jechał 107 km/h.

Dzień później, 1 maja, został zatrzymany 32-latek. Mężczyzna kierujący mercedesem jechał w obszarze zabudowanym 116 km/h.

Wobec kierujących, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby wysokimi mandatami karnymi i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

 

 

- Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii - przypominają ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również