iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Weekend pod wpływem...

2018-03-13 08:03:00
Zdjęcie: Archiwum
59-latek doprowadził do zderzenia na przejeździe kolejowym, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Kierujący passatem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Z kolei nietrzeźwy właściciel volkswagena wjechał na przejazd kolejowy w momencie opuszczania rogatek. Tak był w miniony weekend na drogach powiatu ostrowskiego.

W miniony weekend policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. W sobotę, 10 marca, po godzinie 14.00 funkcjonariusze otrzymali informację, że na terenie gminy Przygodzice doszło do zdarzenia drogowego, a kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego i ustalili, że kierujący VW passatem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Zatrzymany przez policjantów 22-leni kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Tego samego dnia, po godzinie 18.00, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż. Doszło tam do zderzenia pociągu pasażerskiego z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym 59-letni mężczyzna przejeżdżając przez przejazd kolejowy najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z pociągiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 59-latka ponad promil alkoholu.

 

11 marca, w miejscowości Skalmierzyce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-latka. Kierujący VW vento wjechał na przejazd kolejowy w momencie opuszczania półzapór. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu.

 

Tego samego dnia, zatrzymany został 60-latek, kierujący pojazdem marki Renault Clio. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5