iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

We Wszystkich Świętych na podwójnym gazie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim 1 listopada zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę mając w organizmie znaczną ilość alkoholu. Dodatkowo, jeden z nich uderzył w zaparkowany inny samochód.

- Każdy kierowca wsiadający za kierownicę jest odpowiedzialny za siebie, przewożonych pasażerów, a także innych uczestników, których można spotkać na drodze. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy narażają siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo - stwierdzają ostrowscy mundurowi, którzy 1 listopada policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

O 6:30 patrol ruchu drogowego otrzymał informację, że na ulicy Środkowej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zdarzenia drogowego. Okazało się, że kierujący peugeotem 41-letni mężczyzna uderzył w zaparkowany samochód. W wyniku tego zdarzenia peugeot przewrócił się na dach. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego. Okazało się, że 41- latek ma blisko promil alkoholu w organizmie.

Niespełna godzinę później, na ulicy Strumykowej policjanci zatrzymali 57-letniego kierowcę forda. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

- Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz 15-letni zakaz kierowani pojazdami - przypominają mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI