iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Warsztaty naukowe z różnych dziedzin

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Uczniowie 11 szkół podstawowych przybyli do ostrowskiej Czwórki, by wziąć udział w warsztatach naukowych z różnych dziedzin. Spotkania te poprzedził wykład inauguracyjny wygłoszony przez Kingę Lamperską, lekarkę weterynarii, podróżniczkę, miłośniczkę zwierząt i ludzkiej życzliwości.

Niemal 300 osób uczestniczyło w zajęciach przygotowanych dla ósmoklasistów przez organizatorów. Ideą tego wydarzenia było spotkanie z nauką w wymiarze praktycznym.

Podczas festiwalu młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje starostwo powiatowe. Wykład pt. „Nastolatek w powiatowej rzeczywistości’’ poprowadził starosta Paweł Rajski. Łukasz Mikołajczyk, dyrektor administracyjny Akademii Kaliskiej, przygotował zajęcia pt. „Człowiek niepowtarzalny, czyli rzecz o inteligencji”. Nie zabrakło również spotkań z kulturą innych krajów: Wielisława Dankiewicz – Czajka, germanistka i teatrolożka przygotowała warsztat „Sprachspiele-mach mit!- to nasz nowy megahit”, natomiast Paulina Fikus, iberystka, zajęcia z języka hiszpańskiego „Viva Espana”. Trenerka i ekspertka Warszawskiego Centrum GeoGebry, Daria Szalińska, zapoznała młodzież  z  „Modelowaniem 3D”. Uczniowie mogli też nauczyć się, jak zadbać o swoje zdrowie i ciało. Wojciech Kornaszewski, pokazał młodym ludziom, czym jest „Nowoczesne ratownictwo medyczne”, a Roksana Matura, wykładowczyni Akademii Kaliskiej, pomogła sprawdzić poziom nawodnienia skóry. Trener personalny i globtrotter -  Kamil Sierański oraz Eryk Stodolny – uczeń IV LO udowodnili, że „Kalistenika (jest) dla każdego”. Nie zabrakło też zajęć z dziedziny psychologii. Beata Kuświk, psycholożka i logopedka, zabierała młodzież do tajemniczego świata... drzwi.

- Impreza pomyślana jest jako wydarzenie cykliczne, mające na celu propagowanie wiedzy i pasji. Chcemy pokazać, że nauka, często kojarzona z książką i zeszytem, może być inspirująca, twórcza i niebanalna - powiedziała Małgorzata Jędroch, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie, witając przybyłych gości.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również