iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wandale wysmarowali elewację ratusza i tablicę

2021-05-17 13:05:00
Zdjęcie: Facebook
Czerwona farba oraz spray posłużyły do zniszczenia elewacji ostrowskiego Ratusza a także znajdującą się na nim tablicy upamiętniającej oswobodzenie miasta spod jarzma niemieckiej okupacji, przez Armię Czerwoną i miejscową ludność.

- Stała się rzecz niewyobrażalna i skandaliczna. W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godz. 2.00, został zniszczony ostrowski Ratusz, a więc budynek najważniejszy w naszym mieście, w którym podejmujemy ważnych państwowych gości, ostrowskich seniorów, jubilatów czy najmłodszych obywateli naszego miasta, którzy dołączają do naszej ostrowskiej wspólnoty i samorządowej rodziny. Nie ma słów na tego typu zdarzenia - komentuje akt wandalizmu Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. zapewniając, że władze miasta z pełną determinacją będą starały się ustalić jego sprawcę.

Sprawę bada ostrowska policja, która zabezpieczyła monitoring.

- Proszę wszystkich mieszkańców Ostrowa Wlkp., aby jeśli gdziekolwiek natkną się na próby takich aktów wandalizmu, aby reagowali i informowali służby miejskie i policję, bo musimy się zdecydowanie temu przeciwstawić - apeluje Beata Klimek. 

(alf)

 Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK