iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Wałkują, ugniatają, formują i rzeźbią...

2022-07-29 08:07:00

Wałkują, ugniatają, formują i rzeźbią - 150 ostrowian lepi z gliny. W Forum Synagoga trwają warsztaty “Lepimy z gliny - Międzypokoleniowe warsztaty z ceramiki”.


Od czerwca do września ostrowianie spotykają się w Forum Synagoga, by lepić z gliny. Zajęcia zorganizowano dla 10 grup, a każda z nich liczy 15 osób. W sumie w zajęciach bierze udział 150 ostrowian.

Spotkania prowadzi ostrowska artystka i rzeźbiarka Agnieszka Lisiak “Skórka”. Każdej z grup opowiada o technice ręcznego modelowania gliny oraz jej obróbce. 

Uczestnicy warsztatów spotykają się dwa razy. Najpierw formują naczynia i rzeźby, a następnie, już wypalone dzieła, ozdabiają.  Zajęcia zakończy wystawa prac w Ostrowskim Centrum Kultury.

- Cieszę się, że ostrowianie tak ochoczo ruszyli na warsztaty lepienia z gliny. Jednak jeszcze bardziej cieszy mnie, że mieszkańcy naszego miasta stawiają na aktywne formy spędzania czasu i wykorzystują do tego Ostrowski Budżet Obywatelski. OBO pozwala mieszkańcom na dzielenie się pomysłami na Ostrów, a nam pokazuje jakich inwestycji i działań w mieście oczekujecie. To właśnie wspaniała moc OBO - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Lepienie z gliny to zabawa, ale również forma relaksu dla dzieci i dorosłych. Praca w glinie rozwija zdolności artystyczne, uczy kreatywności i wytrwałości, rozwija również wyobraźnię przestrzenną. Dzięki tym warsztatom ostrowianie mają szansę na integrację międzypokoleniową, bo na zajęciach są zarówno kilkuletnie dzieci, młodzież, ale i osoby starsze. Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy spotkamy się na wystawie dzieł w Ostrowskim Centrum Kultury na którą już teraz serdecznie zapraszam! - podkreśla Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Warsztaty lepienia z gliny to zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na nie 702 ostrowian.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK