iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Wakacyjne spotkania ostrowskich policjantów

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy policjanci w ramach akcji profilaktycznych w lipcu, wzięli udział w półkoloniach, koloniach, obozach i w rodzinnych festynach. W trakcie spotkań była okazja aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji, w szczególności o bezpieczeństwie nad wodą. Mundurowi zaprezentowali również swoją pracę i chętnie odpowiadali na pytania dzieci.

Ostatni miesiąc upłynął policjantom pod znakiem działań profilaktycznych. Obecność policjantów na festynach czy różnych formach wypoczynku była doskonałą okazją aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą czy w górach.

Podczas spotkań policjanci tłumaczyli dzieciom, że podczas pobytu nad wodą, można kąpać się tylko w miejscach wyznaczonych oraz tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ważne również jest to, aby do wody wejść gdy wywieszona jest biała flaga a podczas korzystania z rowerów wodnych, kajaków czy łodzi należy zawsze mieć na sobie kapok. W trakcie pieszych wycieczek w góry trzeba pamiętać, że pogoda jest tam nieprzewidywalna i należy być przygotowanym na każdy scenariusz.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia numerów alarmowych i omówienia, w jakich okolicznościach należy z nich korzystać oraz tego, jak należy zachować się w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI