W związku z tym, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się szkodnika, 13 i 14 maja przy udziale PSP i OSP zostanie przeprowadzony oprysk zaatakowanych drzew.
Magistrat prosi mieszkańców o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac, unikanie przebywania bezpośrednio pod opryskiwanymi drzewami w czasie zabiegu, zabezpieczenie zwierząt domowych.
- Przypominamy, że kontakt z gąsienicami oraz ich włoskami może powodować reakcje alergiczne, w tym podrażnienia skóry, oczu oraz dróg oddechowych. Zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu z owadami i gniazdami - wskazuje urząd.
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych oprysk zostanie przeprowadzony w innym terminie.

















