iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

W szpitalu powstaje centralna sterylizatornia

2019-12-20 07:19:17

Bez tego miejsca nie jest możliwy rozwój oddziałów szpitala, ani przeprowadzanie żadnych zabiegów i operacji. Tym ważniejsze, że w ostrowskim szpitalu powstaje centralna sterylizatornia. Jak przekonują przedstawiciele wykonawcy, to będzie obiekt należący do czołówki tego typu obiektów w Polsce.

Nowa centralna sterylizatornia powstaje na parterze nowo wybudowanego skrzydła szpitala. Zamiast dotychczasowej ciasnoty pracownicy będą mieli do dyspozycji kilkaset metrów kwadratowych powierzchni wyposażonych w nowoczesne urządzenia.

- Już na etapie projektowania i budowy nowego skrzydła zaplanowaliśmy, że  w przypadku pozyskania środków finansowych będziemy budować centralną sterylizatornię. I to już staje się faktem. Prace są  realizowane, a wcześniej przygotowaliśmy montaż finansowy, który pozwolił budowę rozpocząć. Jest to znaczny wysiłek finansowy, bo całe zadanie kosztuje ponad 5 mln złotych – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Montaż finansowy przygotowany na potrzeby tej inwestycji obejmuje zaangażowanie środków z trzech źródeł.

– Staraliśmy się o dotację z puli premiera i udało się nam na ten cel pozyskać kwotę 1,2 mln zł. To są znaczące środki, które pozwoliły nam rozpocząć przygotowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tych środków – dodaje Roman Pacholczyk, wicestarosta. 

Z budżetu powiatu przeznaczy na ten cel 1,5 mln, a pozostałe środki to kredyt inwestycyjny, który na ten cel zaciągnął szpital.

- Nowa sterylizacja pozostanie w podziemiu, ale będzie to już zupełnie inny poziom, inna jakość. Wspólnie ze starostwem remontujemy i rozbudowujemy szpital. Jednak nie tylko same oddziały stanowią o jakości i świadczeniu usług w szpitalu. Postawiliśmy na rozwój oddziałów zabiegowych, ostatnim jest oddział okulistyki. To wszystko wymaga za sobą sprawnej sterylizacji – stwierdza Dariusz Bierła.

Za inwestycją przemawiały nie tylko potrzeba rozwijających się oddziałów, ale fakt, że warunki pracy na sterylizacji nie zmieniły się od kilkudziesięciu lat.

- Będzie więcej urządzeń i wreszcie warunki odpowiadające wszelkim  rozporządzeniem ministra zdrowia - mówi Rafał Wielebski szef sterylizatorni w ostrowskim szpitalu. –Minimalny czas potrzeby na to, aby urządzenie skażone mogło być ponownie użyte to ok. 5 godzin. Dziennie przygotowujemy ok. 20 wsadów sterylizacyjnych. Laikowi niewiele to mówi, ale to bardzo duża objętościowo ilość narzędzi.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Informer Med. Specjalizująca się tego typu inwestycjach i przeknują, że rozwiązania w Ostrowie będą naprawdę z najwyższej półki. Będą nie tylko nowoczesne urządzenia, ale także system  komputerowy monitorujący obieg tych narzędzi, etapy wykonywania czynności. W efekcie ma to dać 100 procentowa gwarancję sterylności.

- W szpitalu zamontowane zostaną urządzenia szwajcarskich producentów. To sprzęt z najwyższej światowej półki i w naszym przekonaniu będzie to jedna z najnowocześniejszych tego typu sterylizatorni w Polsce. Zadanie bardzo ciekawe i wymagające. Realizacja wymagała skoordynowania wielu branż. Wymagało m.in. montażu ogromnych central wentylacyjnych, zlokalizowanych na dachu. Dzięki nim jest możliwość uzyskania podciśnienia w poszczególnych strefach. Zastosowany sprzęt będzie szybszy, bardziej ekonomiczny w użytkowaniu i zdecydowanie delikatniejszy dla narzędzi, co wydłuży ich żywotność – wyjaśnia Jędrzej Mroczyński z firmy Informer Med.

Prace budowlane rozpoczęły się 14 października 2019. Planowane oddanie do użytku to marzec 2020 roku.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl