iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

W SP4 uczą się chińskiego

2019-10-22 14:10:00

Zdjęcie: Facebook/Beata Klimek
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi odbyła się inauguracja nauki języka chińskiego. W jej trakcie prezydent Ostrowa poinformowała o podpisanym przez szkołę porozumieniu o współpracy z Chengdu Experimental School.

Placówka edukacyjna, z którą ostrowska „czwórka” będzie teraz współpracować położona jest w Qingbaijiang, dystrykcie stolicy prowincji Syczuan - Chengdu. Liczy 2500 uczniów od 6 do 12 roku życia, którzy uczęszczają do 50 oddziałów klasowych pod opieką dydaktyczną 147 nauczycieli.

- Dzisiejsza inauguracja jest doskonałą okazją do podkreślenia istotnego z punktu rozwoju naszego miasta wydarzenia. Jest nim oczywiście podpisanie Memorandum o nawiązaniu współpracy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Dystryktem Qingbaijiang w marcu tego roku. Tym bardziej więc cieszy mnie fakt, że zaledwie po kilku miesiącach od jego sygnowania możemy zaprezentować pierwsze efekty obranego przez nas kierunku działania. I to w tak ważnym obszarze jakim jest edukacja – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Szkoła rozpoczęła tym samym zajęcia języka chińskiego dla uczniów klas II-VIII. Są one bezpłatne. Prowadzić je będzie Zhu Linzhi, wykładowca z Chin. Lektorka mieszka w Fujian i jest pracownikiem Uniwersytetu Xiamen, a w Polsce wykłada literaturę chińską na Uniwersytecie Wrocławskim.

- To dla mnie ogromna radość i wyróżnienie, że mogę przybliżyć Wam język, kulturę i zwyczaje Chin. Sama bardzo chętnie dowiem się czegoś nowego o Polsce i Waszym mieście, które bardzo mi się podoba. Polskę i Chiny dzieli bardzo duża odległość, ale myślę, że dzięki naszym spotkaniom uda nam się ją znacznie zmniejszyć – przekonywała Zhu Linzhi.

Lekcje będą odbywały się raz w tygodniu dla dwóch grup uczniów dzięki podpisanej przez szkołę umowie z Instytutem Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego. Głównym zadaniem Instytutu Konfucjusza jest organizacja kursów języka chińskiego oraz spotkań z chińską kulturą pod różnymi postaciami.

- Otwiera się przed wami możliwość poznawania języka, który jest jednym z najważniejszych we współczesnym świecie. Będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności, odkrywać nowe pasje, poszerzać horyzonty o kulturę jednego z największych krajów na naszym globie – dodała prezydent miasta.

 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl