iOstrowWlkp.pl reklamy
Raszków

W ramionach kultury ludowej

2021-07-07 12:07:00
Zdjęcie: Andrzej Jarmuszczak
Skrzebowa i Moszczanka (gmina Raszków), gościły uczestników XI Swojskich Spotkań z Folklorem.

Podczas 11. już odsłony imprezy, na deskach sceny w ramach Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" z Moszczanki, zespoły śpiewacze "Cekowianki", "Kalina", "Kobierzanki" i "Dąbrowianki", zespół folklorystyczny "Piwonice", Dziecięca Kapela Dudziarska "Swojacy" oraz Zespół Tańca Ludowego "Głogowianie". Imprezą towarzyszącą był III Zlot Pojazdów Zabytkowych.

 

Gościem specjalnym tegorocznych spotkań folklorystycznych była orkiestra "Częstochowa Pipes & Drums", wykonująca utwory grane na szkockich dudach oraz "Skład Niearchaiczny" z Beskidu Żywieckiego. 

 

Odbyła się także loteria fantowa, w której można było wygrać prawie dwieście cennych nagród. Ponadto miłośnicy rzemiosła ludowego mogli podziwiać wyroby ze słomy i bibuły oraz hafty i koronki prezentowane w ramach targów sztuki ludowej.

 

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa we współpracy z kaliskim Centrum Kultury i Sztuki, KGW i OSP z Moszczanki i Skrzebowej. Zaś wsparcia finansowego w organizacji imprezy udzielił powiat ostrowski, gmina Raszków oraz „Weko” Polska Sp. z o.o.

 

(alf)
Czytaj również