iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Zdrowie

W poniedziałek ruszy w Ostrowie samochodowe centrum pobrań prób COVID-19. Jak się zapisać?

2020-05-14 11:05:00

Już w najbliższy poniedziałek w Ostrowie Wlkp. ruszy samochodowe centrum pobrań prób COVID-19 test and go. Decyzję o wyborze lokalizacji podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Przez pięć dni przebadanych na obecność koronawirusa zostanie około 1000 osób.

- Ostrów Wielkopolski jest trzecią lokalizacją, w której uruchamiamy punkt pobrań próbek na koronawirusa. Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkała się organizacja drive-thru w Krotoszynie i Kaliszu, dlatego kontynuujemy projekt. Jako wojewoda, ale też ostrowianin, zachęcam mieszkańców do zgłaszania się i bezpłatnych badań. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości w sprawie swojego stanu zdrowia, niech nie czeka - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

 

Punkt zostanie uruchomiony na parkingu przed Stadionem Miejskim przy ul. Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą od najbliższego piątku pod numerem telefonu 61 65 68 075. Punkt poboru będzie funkcjonował od 18 do 22 maja w godzinach od 10.00 do 19.00.

 

Zgodnie z założeniami, będzie mógł przebadać w sumie 1 000 osób. Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim. 

 

Punkt poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych realizowany przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z lokalnym samorządem, który zabezpieczył między innymi miejsce do badań.

 

Do tej pory badania metodą test and go prowadzono w Krotoszynie oraz Kaliszu, gdzie jeszcze do piątku można wykonać testy na obecność koronawirusa. Do dziś badania laboratoryjne potwierdziły jedynie 2 przypadki dodatnich wyników spośród 302 osób, które odwiedziły centrum pobrań w Krotoszynie.

 

Ostrów Wielkopolski to trzecia po Krotoszynie i Kaliszu lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego, w której uruchomione zostanie mobilne centrum diagnostyczne.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl