iOstrowWlkp.pl reklamy
Wysocko Wielkie

W planie jest modernizacja Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

2020-06-17 08:06:00
Zdjęcie: Archiwum
Więcej zieleni, więcej miejsca dla czworonogów i odnowione pomieszczenia – to wszystko znajdzie się w projekcie modernizacji Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

We wtorek, 9 czerwca, w ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisano umowę na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo–kosztorysowej, wraz z uzyskaniem wymaganych pozwoleń, na potrzeby wykonania przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku schroniska dla bezdomnych zwierząt. 

Spośród sześciu ofert, które złożono w przetargu, wybrano najkorzystniejszą – Biura Projektowego Jakuba Urbaniaka z Lubonia. Koszt dokumentacji wyniesie 109 716 złotych, a jej efekty poznamy jeszcze w tym roku. Firma projektowała wcześniej schronisko w Koninie.

Projekt ma uwzględniać nadbudowę budynku o pierwsze piętro, na którym zlokalizowane zostaną pomieszczenia administracyjne oraz socjalno-higieniczne, przebudowę budynku związaną z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń na parterze przy uwzględnieniu większej ilości boksów dla psów z podziałem na szpital i kwarantannę.

- Projektant wydzieli także specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów, przyjęcie czworonogów, pomieszczenia do mycia zwierząt oraz innych miejsc koniecznych do funkcjonowania schroniska – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Ponadto budynek ma zostać rozbudowany o pomieszczenia konieczne do magazynowania i przygotowania karmy, magazynowania leków oraz pomieszczenie z komorą chłodniczą.

- Projekt zawierać ma także zagospodarowanie terenu schroniska zielenią oraz placem zabawowo-sprawnościowym dla psów – dodaje wiceprezydent.

Dodatkowo budynek ma zostać zmodernizowany poprzez wykonanie nowych tynków i okładzin wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz sanitarnej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Inwestycja ma objąć również wymianę systemu ogrzewania. Na dachu pierwszego piętra budynku ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Obiekt ma zostać także wyposażony w wentylację.

W ubiegłym roku w schronisku wymieniono 41 kojców dla psów na nowe, które znacznie poprawiły warunki przebywania zwierząt. Na terenie obiektu wykonane zostało także odwodnienie sanitarne i deszczowe. Całkowity koszt tych prac sięgnął 201 182 złotych.

Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim każdego roku trafia kilkaset czworonogów. W kulminacyjnych momentach jest ich ponad 200 na raz.

 

 


Czytaj również