iOstrowWlkp.pl reklamy
Samorząd

W Ostrowie Wielkopolskim szykują się spore podwyżki opłat za śmieci! Jest projekt uchwały

- Dostaliśmy materiały na sierpniowe posiedzenia komisji i sesji Rady Miejskiej, a w nich prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek proponuje podniesienie opłaty za śmieci z 18 do 25 złotych od osoby - grzmi radny miejski Jakub Paduch.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że na podstawie analizy szacunków kosztów ustalono, iż opłaty pobierane od mieszkańców są niewystarczające do pokrycia wydatków związanych funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. 

 

- Taka propozycja pada po raz kolejny bez głębszej dyskusji o systemie i bez porządnego audytu w spółkach śmieciowych. Pada, kiedy zarabiający ponad 300 tysięcy zł rocznie prezes Strykowski jest utrzymywany przez panią prezydent na stanowisku, mimo że kompletnie nie radzi sobie z problemem smrodu w Osiedle Zacisze Zębców. To kpina z mieszkańców! No ale w końcu #PrzyjaznyOstrów "buduje miasto dobre dla ludzi." Zastanawia mnie tylko których?

 

- pyta głośno radny J. Paduch.

 

W uzasadnieniu do uchwały prezydent B. Klimek podwyżkę opłat argumentuje wprowadzeniem dodatkowej frakcji segregacji - bioodpadów, wzrostem wynagrodzeń pracowników, cen paliw i energii elektrycznej. Wskazuje także na problemy ze zbyciem frakcji kalorycznej pochodzącej z mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych oraz na wahania rynku sprzedaży surowców wtórnych.

 

Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się 26 sierpnia. Wówczas poznamy odpowiedź na pytanie: czy podwyżki opłat za śmieci w mieście zostaną wprowadzone? Jeśli tak, zaczną obowiązywać od 1 października.

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również