iOstrowWlkp.pl reklamy
Samorząd

W Ostrowie Wielkopolskim jest 168 nowych łapaczy deszczu

168 wniosków - to wynik naboru czwartej edycji programu “Ostrów łapie deszcz”. W budżecie miasta zabezpieczono 150 tys. złotych na wsparcie mieszkańców w oszczędzaniu wody.

- Ostrowscy Łapacze Deszczu! Złożyliście 168 wniosków na łączną kwotę 172 tys. złotych! Dziękuję! Każda złapana kropla wody to oszczędność wody pitnej, a więc troska o środowisko i naszą planetę. Cieszę się, że możemy, jako samorząd, wyznaczać pozytywne trendy oszczędzania wody pitnej i wspierać Was w tych ekologicznych działaniach - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Program "Ostrów łapie deszcz" po raz pierwszy ogłosiliśmy w 2020 roku. To już czwarta jego edycja, a program nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. Nabór zakończyliśmy z niemałym wynikiem. Trwa rozpatrywanie wniosków. W budżecie na ten cel zabezpieczyliśmy 150 tys. złotych.

 

- Wnioski w programie “Ostrów łapie deszcz” można było składać od 1 do 28 lutego. Spośród 168 złożonych wniosków, najwięcej, bo aż 98 z nich, dotyczy zbiorników naziemnych o pojemności powyżej 500 litrów. 44 wnioski złożono na zbiorniki naziemne o pojemności do 500 litrów, 26 wniosków - na zbiorniki podziemne - wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI