iOstrowWlkp.pl reklamy
Gmina Ostrów Wlkp.

W najpiękniejszym ogrodzie stanie parasol grzewczy

Zdjęcie: UG Ostrów Wlkp.
Rozstrzygnięto konkurs "Relaks w ogrodzie 2021" zorganizowany przez gminę Ostrów Wlkp.

Laureatką tegorocznej rywalizacji została Marta Sobocka – Rosik z Czekanowa, która w nagrodę otrzymała parasol grzewczy wraz z rośliną ozdobną i zestawem upominków. 

 

- To ogród nowoczesny, w którym wydzielonych jest kilka stref: wypoczynku, miejsca zabaw dla dzieci, swoje miejsce ma tu także ogród warzywny. Ogród zdobią różnorodne rośliny i krzewy, m.in.: hortensje, trawy, budleja, brzozy, bukszpany, derenie. Na uwagę zasługuje piękny trawnik, który stanowi centralną część ogrodu – przyznaje Anna Woźnica, członek konkursowego jury.  

 

Na drugim stopniu podium stanęły ex aequo Lidia Kołodziejczyk z Lewkowa i Irena Szulc z Biniewa. Panie w nagrodę otrzymały zamiatarki marki Karcher, rośliny ozdobne oraz zestaw upominków. Trzecie miejsce zajęła Renata Pastuszak z Gorzyc Wielkich a do jej rąk dzięki temu trafił m.in. wertykulator.

 

W tym roku przyznano także 5 wyróżnień. W kategorii „Ładne kwiatki”, czyli ogród kwiatowy nagrodę otrzymał Łukasz Kulas z Gorzyc Wielkich, w kategorii „Królowa ula”, czyli ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych nagrodę otrzymała Sylwia Biniek z Łąkocin, wyróżnienie w kategorii „Niezłe ziółko”, czyli ogród ziołowo-warzywny nagrodę otrzymał Tadeusz Aleksandrzak z Gutowa, w kategorii „Sielski-anielski”, czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych nagroda trafiła do Lidii Wawrzyniak z Lamki- Zalesie, w kategorii „Czas na zabawę”, czyli ogród przyjazny dzieciom wyróżnienie otrzymała Grażyna Krajewska z Lewkowa Osiedle.

 

W sumie do konkursu zgłoszono 28 ogrodów z niemal 20 miejscowości z terenu gminy Ostrów Wlkp. Tegoroczny finał odbył się w Wiśniowym Zakątku w Karskach. Teren przy świetlicy wiejskiej kilka lat temu przeszedł prawdziwą metamorfozę, stając się miejscem wyjątkowo atrakcyjnym. 

 

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI