iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

W minionym roku ostrowianki stawały na ślubnym kobiercu z partnerami z Niemiec, Turcji i Holandii, a panowie z Ukrainkami

W 2022 roku w Ostrowie Wielkopolskim urodziło się 1 770 dzieci. Rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci imiona Pola i Leon. Urząd Stanu Cywilnego podsumował 2022 rok.

Miniony rok to 1 770 narodzin w Ostrowie Wielkopolskim. Najchętniej wybierane imiona to Pola i Leon. mię Pola otrzymało 40 dziewczynek, a Leon aż 45 chłopców. Tuż za nimi, wśród najpopularniejszych, są Zofia (34) i Zuzanna (30) oraz Jan (44) i Aleksander (42). Wśród tych najrzadziej nadawanych są imiona: Florentyna, Roma, Flawia, Oktawian, Massimo, czy Miron.

 

W Ostrowie Wielkopolskim zawarto 364 małżeństwa, w tym śluby cywilne 175 razy, a na ślub kościelny zdecydowało się 189 par. Spośród ślubów cywilnych, 30 z nich zawarto w plenerze. Dziewięć ślubów było ślubami z obcokrajowcami. Panie najchętniej wybierały partnerów z Niemiec, Turcji i Holandii, a panowie swoje wybranki z Ukrainy, ale i nie tylko. Miłość połączyła ostrowianina z obywatelką Mauritiusa.

 

W 2022 roku rozwiodło się 175 par i zarejestrowano 1 342 zgony.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI