iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

W Kwiatkowie nadciągają zmiany

Remont toalet oraz wymiana urządzeń chłodniczych, czeka salę wiejską w Kwiatkowie.

- Chcemy przede wszystkim przebudować łazienki w sali wiejskiej, a jedną z nich dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, planujemy również wymianę regałów w komorach chłodniczych i zakup nowych agregatów chłodniczych. Stare agregaty mają już ponad 20 lat i zużywają bardzo dużo prądu – mówi sołtys Kwiatkowa, Barbara Gruszka. 

 

Zadanie ma pochłonąć około 100 tys. zł, z czego 50 tys. zł pochodzić ma w ramach dofinansowania z programu „Odnowa Wielkopolskiej Wsi”, o co starają się samorządowcy. Pozostała część to wkład własny gminy oraz lokalnej społeczności Kwiatkowa.

 

Obiekt oraz teren wokół sali wiejskiej w Kwiatkowie, to przede wszystkim centrum lokalnej aktywności, gdzie odbywają się m.in. zebrania wiejskie, spotkania Koła Gospodyń Wiejskich, festyny integracyjne czy wieczornice. Wyjątkowego anturażu całości dodaje fakt, że sala wiejska mieści się w pięknym i zabytkowym kompleksie parkowym, a sam budynek nie tak dawno został poddany termomodernizacji i zyska nową elewację.

 

Zaś w ubiegłym roku, głównie dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wykonano remont sceny mieszczącego się w parku amfiteatru. Scenę obłożono drewnianą boazerią, w kolorze pasującym do pobliskiej altany wypoczynkowej, wybudowanej również ze środków uzyskanych z programu „Odnowa Wielkopolskiej Wsi”.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również