iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

W krainie fantasy i horroru. Spotkanie z Anną Musiałowicz

2022-11-25 10:02:56
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W miniony czwartek w sali audytoryjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z Anną Musiałowicz - autorką opowiadań i powieści grozy, absolwentką tej szkoły.


Pisarka, absolwentka I LO w Ostrowie, zadebiutowała w 2016 roku publikując od tej pory kilkadziesiąt opowiadań w wielu antologiach, m.in.: Halloween w stu słowach, Tabu. Antologia horroru erotycznego, Słowiańskie koszmary, Maszyna. Antologia horroru industrialnego, Licho nie śpi, #Scary 100 Challenge, czy City 5. Publikuje również w magazynach m.in. „Histeria”, „Brama”, „Szortal na wynos”, „Czerwony karzeł”, „Brama strachu”. Motywy literackie związane z tematyką grozy zamieszcza także w podręcznikach RPG np. Słowianie. Mitologiczna gra fabularna oraz na portalach internetowych: kostnica.com.pl i gmork.pl. Do swoich czytelników dociera stosując zróżnicowane środki przekazu, najczęściej za pośrednictwem tradycyjnych wydań papierowych ale również e-booka, audiobooka i stron internetowych.

Pierwszą powieść Diabeł zza okna wydała w marcu 2020 roku. Książka zyskała uznanie wśród czytelników i otrzymała nominację do nagrody Książka Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl w kategorii horror. W 2021 i 2022 roku ukazały się w wydawnictwie Stara Szkoła sp. z o.o. jej kolejne powieści – Kuklany las i Śnieg jeszcze czysty. Pierwsza z najnowszych powieści powstała z inspiracji syna Konrada i jemu została dedykowana.

W ciekawym spotkaniu z absolwentką, które przybrało formę rozmowy z nauczycielami i uczniami, autorka horrorów odpowiadała na pytania dotyczące źródeł jej literackiej inspiracji i autonomicznej drogi którą przeszła w poszukiwaniu tematów do powieści. Moderatorem spotkania był Józef Pietrzak.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU